Ohřev TUV - domácnost

Termodynamické panely

Investiční a provozní náklady na ohřev TUV

 

Před pořízením jakéhokoliv systému na ohřev TUV je potřeba brát v potaz provozní náklady, možnosti instalace, údržbu, výši investice a životnost vybraného systému

Začněme porovnáním provozních nákladůTermodynamické panely (TDP) kombinují výhody tepelného čerpadla a solárního panelu při venkovní instalaci. Díky tomu dosahují vyšší efektivity než běžně dostupné technologie na ohřev TUV. Panel lze instalovat i do interiéru budovy, kde využívá zbytkové teplo v místnosti, např. v kotelně či technické místnosti. Systém je bezúdržbový, vše řídí automatická řídící jednotka.

Pro porovnání provozních nákladů jsme připravili toto srovnání cen za 1kWh dle nejběžnějších zdrojů energie na ohřev TUV: 

Cena za 1kwh

Hodnoty jsou orientační, zdroj: www.tzb-info.cz.

 

Technologie s termodynamickými panely spadají do kategorie tepelných čerpadel. Při výpočtu bylo využito průměrného topného faktoru 3,5 COP (i přes to, že se nám za 10 let zkušeností s těmito panely ukázalo, že naši zákazníci běžně dosahují topného faktoru 4 COP a více - v závislosti na oblasti a umístění panelu v rámci objektu). U klasických solárních panelů počítáme s účinností 50% a elektrickým záložním zdrojem, který je potřeba v případě, když nesvítí slunce. 

Abychom tato čísla převedli do průměrných ročních nákladů na ohřev TUV, využili jsme stejné metriky a vyčíslili tak toto porovnání nákladů pro rodinu se 4 osobami a průměrnou spotřebou 50L/osobu/den

 Roční náklady na ohřev TUV - 4 osoby

Hodnoty jsou orientační, zdroj: www.tzb-info.cz.

 

Pro bližší představu, ve srovnání s elektrickým bojlerem ušetříte minimálně 73% a oproti plynovému kotli ušetříte minimálně 44%

 

Nyní se podívejme na investiční náklady termodynamického systému s jedním panelem na ohřev TUV pro pokrytí spotřeby 4 členné domácnosti. Základní termodynamický systém začínají na ceně 44 tis. Kč bez DPH. 

 

Možností je více, máte-li zájem o indiviální cenovou nabídku pro vaši domácnost, vyčíslenou dle konkrétní spotřeby a dispozic objektu, kontaktujte nás. Rádi pro vás připravíme návrh řešení šitý na míru vašich potřeb.

 

Termodynamický panel poptávka

  

 

Bližší informace o termodynamických systémech najdete na našem produktovém webu www.energie-ts.cz 

Energie TS - termodynamické systémy

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Zavřít
Zavřít