dTest článek

Článek o termodynamickém ohřevu vody

Dne 17.6.2022 redakce spotřebitelské organizace dTest vydala článek

"Termodynamické ohřívání vody je výhodnější než ohřev elektřinou"

 

D test termodynamický ohřev vody

Citát článku: 

"Termodynamický ohřívač vody spotřebuje třikrát až čtyřikrát méně energie než klasický elektrokotel. Doba návratnosti investice je tak poměrně krátká.

Termodynamické ohřívače vody získávají na popularitě. Princip jejich fungování je jednoduchý a důmyslný – k ohřevu vody používají teplo z prostředí, tedy z okolního vzduchu.

Belgická spotřebitelská organizace Test-Achats zjistila, že účinnost termodynamického ohřívače je třikrát až čtyřikrát vyšší než u klasického elektrokotle a provozní náklady jsou proto třikrát až čtyřikrát nižší (300–650 wattů oproti 1800–2000 wattům). Pokud například spotřebujete s elektrickým bojlerem 2 000 kWh za rok, s termodynamickým přístrojem půjde pouze o 600 kWh ročně. Belgické úřady proto poskytují dotace na pořízení termodynamických zařízení."

 

Celý článek najdete na tomto odkazu, zdroj: https://spotrebitele.dtest.cz/clanek-9553/termodynamicke-ohrivani-vody-je-vyhodnejsi-nez-ohrev-elektrinou

 

dTest je největší českou spotřebitelskou organizací na ochranu spotřebitele

 

 

Co to jsou ty termodynamické panely?

 

Bližší informace o termodynamických systémech najdete na našem produktovém webu www.energie-ts.cz 

Energie TS - termodynamické systémy

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Zavřít
Zavřít